Vision-R GT Carbon

Lettere og mere støjsvag, men stadig det samme panoramiske udsyn

• Carbon hjelm 150g lettere end standard modellen
• MVX VZ120 Pinlock Max Vision panoramisk visir
• Inderfor af naturlige bambus fibre
• Pumpesystem der kan pumpe kindpuder op så du får bedre pasform
og mindre vindstøj
• Lavet af Carbon Aramid fibre
• Ridsefrit visir
• Der kan monteres en Max Pinlock dugfri film på visiret (følger med)
• Integreret UV380 ridsefrit solvisir
• Quick release visir system
• Forberedt til personer der bærer briller
• 2 skal størrelser
• Micro Lock hagerem system
• Integreret luftpumpe system for optimal pasform og støjreduktion
• Udtageligt og vaskbart inderfor
• Klargjort til Sharktooth
• Inko Lumi modellen har selvlysende maling der oplades i sollyset og herefter lyser i mørke

Hent reservedels liste her

Hent bruger manual her

Størrelser

XS 53/54
S 55/56
M 57/58
L 59/60
XL 61/62

Fås i følgende farver (klik på billede for at se store billeder)

Sort : BLK-HE4300.............3398,-

Sølv : SLA-HE4300............3398,-

Hvid : WHU-HE4300...........3398,-

Matsort : KMA-HE4302.........3398,-

Inko hvid/sort/rød : WKR-HE4315..........3698,-

Inko Lumi (selvlysende i mørke) : KLU-HE4317.........3698,-